П`ятниця, 23.08.2019, 19:38
Вітаю Вас Гість | RSS

Будівельний ліцей

Історія розвитку БПБЛ

Історія будівельного мистецтва бере свій початок з найдавніших часів і нерозривно пов’язана з історією розвитку людського суспільства.

      Вже п’ять тисяч років тому люди вміли обпалювати цеглу, підганяти камені, знали вапняні та інші в’язуючи матеріали. А деякі споруди, зведені ними, вистояли і до нашого часу.

   Історія Бердичівського професійного будівельного ліцею розпочалася у другій половині 50-х років.
  Згідно наказу Житомирського обласного управління трудових резервів № 159 від 14.07.1958 року в м. Бердичеві було створено училище з дворічним терміном навчання. Першим директором був призначений – СЮСЮКІН С.П.

      До 1982 року училище було розташовано у приміщенні краєзнавчого музею, що знаходився на території кляштору «Босих кармелітів», який був побудований в 17 столітті.

   

1959 році  стає директором Николаєв В.П.

      Училище готувало будівельників за такими професіями:

- муляр;

- арматурник;

- тесляр;

- штукатур.

   Перший набір в училище складав 100 учнів (4 групи).

1970 році стає директором Базь А. В.

    В числі перших викладачів і майстрів виробничого навчання були – ПОЛІЩУК Д.П., який з 1959 року по 1996 рік був викладачем, заступником директора, а потім – директором училища.

      Великий внесок в розбудову училища, підготовку високо кваліфікованих кадрів та виховання учнів внесли: ветеран Великої Вітчизняної війни – Серик М.О., Хохлова Т.О і Хохлов В.К., Давидчук М.О., Донченко Н.Л., Прокопчук М.П., Давидюк  І.О., Остапчук М.В., Машталєр Л.В., Чехурський В.С.

      Ними та колективом учнів в старих фортечних стінах була створена одна з кращих в Україні – навчально-матеріальна база. Про це свідчать перемоги наших учнів в обласних, республіканських і всесоюзних конкурсах з професійної майстерності.

      Так, учениця КУЗЬМЕНКО Надія в 1976 році на Всесоюзному конкурсі з  професійної майстерності зайняла 3 місце, а по Україні – 1 місце.

      Учні групи майстра виробничого навчання РЕДЬКИ Н.К., випускниці нашого училища, як кращі з Житомирської області були направлені на будівництво олімпійських об’єктів в м. Москву в 1979 році.

      В 1958-1960 рр. в училищі навчався майбутній начальник Київського обласного управління профтехосвіти НЕТРЕБА А.Ф., а випускник училища НОВАКОВ В.І. став – директором профтехучилища на Донбасі.

      Одночасно, колектив училища наполегливо працював над створенням більш сучасної навчальної бази, оскільки контингент учнів постійно зростав і в пристосованих приміщеннях було тісно.

      У 1983 році вводиться в дію новозбудований комплекс училища і СПТУ №3 переходить на 3-річний термін навчання.

 

 Кількість учнів зростає до 700 чол. З кожним роком покращується якість підготовки учнів, які в свою чергу вносять вагомий внесок в будівництво. Виробничу практику учні проходять на будівництві об’єктів Хмельницької АЕС, житлових масивів міст Житомира, Севастополя, Запоріжжя, Києва.

      За добру, якісну роботу учнів будівельні організації запрошують випускників училища до себе на постійну роботу, працевлаштовуючи їх та надаючи умови для праці і проживання.

      З часу заснування училища і до 1999 року включно підготовлено близько 8 тисяч кваліфікованих робітників будівельних професій.

    В 1996 році директором училища стає – ЧЕХУРСЬКИЙ В.С., який у складних соціально-економічних умовах зумів зберегти колектив і базу училища, навіть розширити її.

   В 1999 році училище пройшло державну акредитацію і отримало ліцензію на підготовку робітників будівельної галузі.

Згідно з наказом Міністерства освіти і науки України від 29.06.2004 р. №205 «Про вдосконалення мережі професійно-технічних закладів Житомирської області» професійно-технічне училище №3 м. Бердичева реорганізовано в Бердичівський професійний будівельний ліцей.

Навчальний заклад функціонує на основі Статуту Бердичівського професійного будівельного ліцею, затвердженого Міністерством освіти і науки України 21 липня 2004 р. і зареєстрованого виконавчим комітетом Бердичівської міської ради 19 липня 2004 р.

  За результатами випускних кваліфікаційних екзаменів 20% щорічно закінчують училище з підвищеним «4» розрядом, а від 10 до 15% одержують дипломи з відзнакою.

  Незважаючи на всі економічні труднощі, колектив училища працює творчо і натхненно.

  Викладачі: Палелюлька А.П., Тесля А.В., Іванівська Л.В., Яцук Н.Й., майстри виробничого навчання досягають високих результатів у навчально-виховному процесі.

     Вагомий внесок у розвиток навчального закладу внесла викладач технології мулярів – Тамара Олександрівна ХОХЛОВА, 1938 року народження.

      Закінчила Житомирський будівельний технікум (1958). У системі ПТО працювала 38 років: з 1960-1998 рр.

      Розробила методичні посібники для уроків спец технології, дидактичні завдання до кожної теми. Впровадила залікову систему перевірки знань і умінь учнів (1990). Обладнала найкращий в області кабінет з КМЗ професії, занесено до картотеки РНМК ПТО Міносвіти УРСР (1987). Учасник республіканської школи ППД (м.Ровеньки, Луганської обл.., 1987). Нагороджена медаллю. Сьогодні на заслуженому відпочинку.

      Також чималий внесок у розвиток навчального закладу внесла – Неоніла Леонтіївна ДОНЧЕНКО, 1942 року народження., с.Дубравка, Барановського р-ну, Житомирської обл.. Сьогодні на заслуженому відпочинку.

      Закінчила Уманський педінститут (1975 р.). У системі ПТО працювала 40 років. З 1964р. – викладач, 1983-1986 рр. – заступник директора ПТУ №3. Започаткувала впровадження у навчальний процес ПТУ області – проведення бінарних уроків (1983 р.). Досвід її роботи з естетичного виховання вивчено і узагальнено Житомирським ОНМК ПТО (1996 р.). Нагороджена медаллю. Сьогодні на пенсійному відпочинку.

      Життєвий шлях і педагогічну працю в системі профтехосвіти ДОНЧЕНКО Н.Л., ХОХЛОВОЇ Т.О., ЧЕХУРСЬКОГО В.С., внесено до четвертого розділу Енциклопедичного видання «Профтехосвіта України: ХХ століття. Персоналії».

      Вагомий внесок у розвиток навчального закладу зробив старший майстер – СВІНЦІЦЬКИЙ С.Т. В системі профтехосвіти працює 19 років. Народився в смт.Іванопіль, Житомирської обл.., 8.06.1948 р.

      Закінчив у 1979 р. – Харківський індустріально-педагогічний технікум з відзнакою, а у 1986 р. –Київський інженерно-будівельний інститут.

      Працював над здійсненням підвищення матеріально-технічної бази майстерень, сьогодні працює над розробкою і удосконаленням змісту програм з професійно-практичної підготовки, оновленням змісту профтехосвіти щодо модернізації майстерень: мулярної, малярної, столярно-штукатурної, впровадження нових професій, новітніх будівельних технологій у навчально-виробничий процес.

      С.Т. СВІНЦІЦЬКИЙ активно впроваджує нові будівельні технології з професій, працює над впровадженням  Internet технологій ТОВ «Науково-технічного центру».

Навчальний заклад за час свого майже 50-річного існування підготував біля 15-тис кваліфікованих робітників – будівельників.

Але сьогодення висуває нові вимоги оновлення змісту ПТО, запровадження інноваційних педагогічних та виробничих технологій.

В інших, абсолютно нових умовах господарювання, з розвитком малого і середнього бізнесу, в умовах створення нових типів підприємств, при динамічному розвитку будівельної галузі, застосуванню нових будівельних матеріалів і технологій в сучасному будівництві зростають вимоги ринку праці до рівня кваліфікації робітників – будівельників.

       З метою забезпечення неперервної освіти учнів налагоджено стосунки ліцею з вищими навчальними закладами – Глухівським педагогічним університетом і Конотопським індустріально-педагогічним технікумом.

З метою впровадження нових будівельних технологій в навчальний процес у 2005 році налагоджена співпраця з компанією «ПОЛІРЕМ».

Професійна підготовка в ліцеї зорієнтована на вивчення інноваційних будівельних технологій з використанням сухих будівельних сумішей різних  компанії «ПОЛІРЕМ», фірми «Ceresit» у виконанні опоряджу вальних робіт.

      Разом з компанією «ПОЛІРЕМ» завершився етап обладнання  Навчально-практичного центру. 6 лютого 2008 року відбулася церемонія урочистого відкриття будівельного навчально-практичного центру компанії «ПОЛІРЕМ», де було проведено огляд навчально-матеріальної бази, «Майстер клас».Відкриття центру дає можливість здійснювати випереджувальну підготовку робітників на основі систематичного оновлення змісту освіти, вивчення змін, тенденцій на ринку праці.

       Центр має кабінети теоретичного, практичного навчання, методичний кабінет, оздоровчий центр.

      Щоб рухатися далі в освоєні нового ми розпочали співпрацю з компанією "CAPAROL” За допомогою матеріалів цієї фірми виникають дизайнерські рішення та більш широко здобуваємо професію "маляр”

На базі ДП «Капарол-Україна»  пройшли  теоретично-практичне  навчання та отримали сертифікат три працівники за темою «Продукти ALPINA».

   В Бердичівському будівельному  навчально-практичному  центрі протягом трьох    днів проведено навчання майстрів та учнів БПБЛ в кількості 15 чоловік представниками   навчально-технічного центру ДП «Капарол-Україна»  по застосуванню матеріалів та технологій фірми «Капарол».

        На даний час обладнується навчально - практичний центр з монтажу гіпсокартонних робіт ведуця переговори про співпрацю з ДП «Кнауф Маркетинг»

           Бердичівський професійний будівельний ліцей готує кваліфікованих фахівців за такими професіями:

-         лицювальник плиточник;

-         маляр;

-         муляр;

-         бетоняр;

-         пічник

-         столяр будівельний;

-         тесляр;

-         штукатур;

-         монтажник гіпсокартонних конструкцій;

-         опоряджувальник будівельний

       

      Бердичівський професійний будівельний ліцей був і залишається стартовим майданчиком у життя для своїх випускників, де вони здобувають практичні навички, одержують міцну теоретичну підготовку, формуються як свідомі громадяни незалежної України.

Налагоджена співпраця  з обласним Центром зайнятості, ведеться курсова підготовка робітничих кадрів з числа незайнятого населення з професій «маляр», «лицювальник – плиточник», «штукатур», «монтажник гіпсокартонних конструкцій», «столяр будівельний», «муляр».

Налагоджені соціальні партнерські стосунки з  будівельними організаціями, підприємствами ЗАТ "Житомирпромспецбуд”, ДП "Промжитлобуд”,

ЗАТ "Дніпровуд”, П.П.Б.Ф."Золотий ключ”, Міським кооперативним ринком,

 ШЕД, Рай-ДЕУ, ВАТ "САТП – 0651”,   ПП "Дідук”, ДП "Прогрес-буд”,

ТОВ "Бердичівська солодова компанія”, ПП "Будексім”, ПриватБанк

ВАТ.”Бердичівська фабрика одягу” ,.ТОВ "Лістехпром”,   які  є замовниками кадрів

 

Категорії розділу
Рейд перевірка [0]
Зустріч з оперуповноваженим кримінальної [0]
Учні навчального закладу відвідали військову частину [0]
Представники організації АСЕТ провели лекцію для учнів навчального закладу [0]
Відбулася інспекторська перевірка [0]
Відбулася стрільба бойовими патронами [0]
В м. Житомирі відбувся конкурс команд КВК [0]
Працівники та учні навчального закладу взяли активну участь у Суботнику [0]
Представниками міліції в навчальному закладі були проведенні слідчі дізнання [0]
Відбувся тур хореографічних колективів [0]
Розпочався місячник обороно-масової роботи. [0]
Загальноліцейна відкрита виховна година [0]
Концерт присвячений до Дня Перемоги [0]
Працівники та учні навчального закладу прийняли активну участь у мітингу та покладанні вінків, при [0]
Проведення виховного заходу до Дня матері [0]
Зустріч директора з батьківським комітетом [0]
Привітання директора БПБЛ з юбілеєм [0]
В БПБЛ проведений І тур обласного конкурсу "Учень року" [0]
В Жимтомирі відбувся ІІ тур обласного конкурсу "Учень року" [0]
Активна підготовка до ІІІ туру "Учень року" [0]
В Житомирі відбувся ІІІ тур обласного конкурсу "Учень року" [0]
В навчальному закладі відбулася педагогічна рада [0]
З травня місяця розпочаті ремонті роботи щодо підготовки навч. закладу до роб. у новому н.ч. році [0]
Підготовка до державної кваліфікаційної атестації [0]
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Серпень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 46
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Наш канал на YouTube!